image events 01

LEDS C4 projektuje oświetlenie na Festiwal Grec w Barcelonie

LEDS C4 oświetla ponad 460m2 ogrodów prezentując swoje nowości z outdoor.

Firma sygnuje projekt oświetlenia ogrodów na Grec 2019 z propozycją zainspirowaną tematami teatralnymi: satyrą, komedią i tragedią.

LEDS C4 jest jednym z oficjalnych sponsorów tego festiwalu, obok m.in.: Nissan, Free Damm, Betevé, Time Out i El Periódico.  

Grec, który podczas swojej edycji w 2018r. miał ponad 115.000 widzów, to międzynarodowy festiwal teatru, tańca, muzyki i cyrku. O długoletniej tradycji w życiu kulturalnym tego miasta zamienił się on w główną atrakcję lata w Barcelonie i punktem odniesienie w europejskim kalendarzu sztuk scenicznych.

Do opracowania tego projektu zespół projektantów oświetlenia firmy LEDS C4 zainspirował się trzema głównymi gatunkami teatralnymi: satyrą, komedią i tragedią, w celu zbliżenia się do kultury festiwalu i przeniesienia siły widowiska do ogrodów i wspólnych przestrzeni.

W ten sposób dla tragedii kojarzonej z czerwonym kolorem i umiejscowionej w restauracji wybrano oprawę oświetleniową Tron do kolumn, z rodziny opraw typu wall washer w formacie linowym i zaprojektowanych w celu uzyskania eleganckiego i idealnego wycieniowania na pionowych powierzchniach architektonicznych. Natomiast, Night to przenośne oprawy oświetleniowe które wytworzą ciepłe światło na stołach restauracyjnych ogrodów Grec.

Z kolei komedia, która ucieleśnia się zielonym kolorem z uwagi na pozytywne wibracje jakie tradycyjnie kojarzone są z tym kolorem, umiejscowiona zostaje w części ogrodowej. Zoom, jedna z nowości z outdoor firmy LEDS C4 na ten rok pozwala dzięki jej zredukowanym wymiarom i wbudowanemu układowi  optycznemu podkreślić z dużą precyzją różne części krajobrazu. W tej przestrzeni włączony również został Hubble Cob Led, uniwersalny projektor do wykorzystania w domach na zewnątrz, a który posiada daszek w celu zoptymalizowania komfortu wizualnego i maksymalnego złagodzenia olśnienia jakie może wytworzy. Efekt świetlny obydwóch tych detali pozwala na wyróżnienie najbardziej charakterystycznej części ogrodów Grec wraz z jej drzewami i roślinami.

Natomiast satyra reprezentowana jest niebieskim kolorem, który został wykorzystany do oświetlenia przejścia do amfiteatru i miejsc, do których widzowi będą mieli dostęp w trakcie przerw pomiędzy aktami. To oświetlenie uzyskane zostało za pomocą Cube, sześciokątnego projektora z kolekcji outdoor, który odznacza się z uwagi na swój niewielki, nowatorski i ponadczasowy wzór. Duża różnorodność jego rozmiarów i układów optycznych zamienia go w odpowiednią oprawę oświetleniową do tego rodzaju projektów.

LEDS C4 to międzynarodowa firma która od 50 lat projektuje i wytwarza systemy oświetlenia indoor i outdoor dla każdego rodzaju projektu w ponad 140 państwach.

Współpracując z architektami takimi jak Michela Mezzavilla lub projektantami - Birgit Walter, nasza firma oświetliła wspaniałe projekty jak m.in.: Hotel Fairmont Rey Juan Carlos I, Hotel Pullman, Barcelona Edition Marriott, Gran Teatro del Liceo czy Teatr Rzymski w Sagunto; natomiast na arenie międzynarodowej Shree Swaminarayan Świątynię Samaj w Nairobi, Sheraton Grand Conakry w Gwinei, projekt outdoor Lorenzo Quinn „The Building Bridges” na Biennale w Wenecji, Crowne Plaza Manchester Hotel w Londynie czy wieżowiec Opera Residential Tower w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Festiwal Grec w Barcelonie odbędzie się od 1 do 31 lipca prezentując dużą różnorodność spektakli. A ten projekt oświetleniowy firmy LEDS C4 można zobaczyć bezpłatnie w godz. od 10.00 do 19.30, od poniedziałku do niedzieli.

Ogrody Teatru Griego (Pg. Santa Madrona, 38, Barcelona).

POBIERZ INF. O PRODUKTACH

OTRZYMAJ NASZ BIULETYN

Podziel się

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje swoje własne ciasteczka i osób trzecich w celu polepszenia naszych usług i pokazania reklamy związanej z Państwa upodobaniami dzięki analizie Państwa zwyczajów surfowania. Jeżeli dalej będą Państwo po niej surfować uznajemy, że akceptują Państwo ich użycie. Mogą Państwo zmienić konfigurację lub uzyskać więcej informacji klikając ‘tutaj’.

Akceptuj / Zamknij okno